دکتر بیژن موحدیان

متخصص جراحی فک و صورت و زیبائی


برای اولین بار در اصفهان

ریاست انجمن جراحی اصفهان

آدرس مطب

مراقبتهای پس از جراحی زیبایی بینی ـ قسمت دوم

مراقبت ها و اطلاعات لازم در جراحی زیبایی بینی پس از یک هفته
1 . ظاهر بینی
در زمان برداشتن اسپلنیت بینی شما برای اولین بار بینی جدید خود را خواهید دید . در این زمان بینی کاملاً متورم است ولی در اکثر موارد شما میتوانید حتی با وجود تورم هم بهبودی ظاهر بینی را مشاهده کنید .
در این زمان جهت ارزیابی نتیجه جراحی شما ، مناسب نیست و در طول هفته ها و حتی ماه های بعد میتوانید بهبودی را به تدریج مشاهده کنید .

زمان رسیدن به نتیجه نهایی در بین بیماران مختلف ، متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد یکی از مهمترین این عوامل نوع بینی است اگر بینی پوست ضخیم و چرب داشته باشد (بینی های به اصطلاح گوشتی) این زمان طولانی تر خواهد بود و اگر پوست بینی نازک و بدون چربی باشد این زمان کوتاه تر میشود .
از طرف دیگر ، بیماران مختلف به صورت بالقوه توانایی های مختلفی جهت ترمیم پس از جراحی و کاهش تورم دارند .

2 . فعالیت های بدنی پس از جراحی بینی چه موقع مجاز است ؟
یکی از مهمترین مسائلی که باید رعایت شود محافظت بینی از ضربه است ( ضربه دست ، اصابت به در ، ... ) در چند هفته اول پس از جراحی بنابراین خود را در شرایطی که احتمال وارد شدن ضربه به بینی وجود دارد قرار ندهید .
در مورد فعالیت های بدنی و ورزشی بهتر است که تا دو هفته اول از آن پرهیز شود چون می توانید باعث خونریزی از بینی یا افزایش تورم آن شود . پس از دو هفته می تواند باعث خونریزی از بینی یا افزایش تورم آن شود.

پس از دو هفته می توانید پیاده روی را شروع نمایید پس از حدود چهارهفته دویدن ملایم و حرکات ورزشی ملایم و وزنه های سبک را میتوانید شروع کنید . پس از حدود شش هفته تا دو ماه فعالیت های ورزشی معمول قابل انجام است .

3. آیا استفاده از عینک پس از جراحی زیبایی بینی مجاز است ؟
بهتر است تا حدود 2 ماه پس از جراحی از عینک استفاده نکنید ، اگر در شرایطی مجبور به استفاده از عینک هستید . ترجیحاً از عینک هایی سبک استفاده کنید و با یک چسب ضد حساسیت قسمت پل میانی عینک را به پیشانی خود متصل کنید تا وزن عینک به بینی جراحی شده منتقل نشود .

4 . تغییرات پوست بینی پس از جراحی زیبایی بینی
واکنش طبیعی انواع مختلف پوست پس از جراحی زیبایی بینی به صورت افزایش قابل توجه فعالیت غدد چربی پوست و چرب شدن پوست بینی است که حتی در مواردی که شخص قبل از جراحی پوست خشک داشته است دیده می شد . بنابراین تمیز کردن پوست بینی به آرامی در هفته های اول پس از جراحی امری لازم است .

از دیگر مواردی که به صورت شایعی پس از جراحی زیبائی بینی مشاهده می شود پوسته پوسته شدن پوست بینی است این حالت شبیه مواردی است که متعاقب سوختگی پوست بینی متعاقب آفتاب سوختگی ایجاد می شود .این حالت حداکثر سه تا چهار هفته پس از جراخی بر طرف میشود .


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، جنب داروخانه دی ، ساختمان زیتون ، طبقه یک ، واحد چهار
تلفن : 36268390 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

صفورا [ 1393-01-27 ]
سلام آقاي دكتر من قراره بيام بيشتون وعمل كنم نوبم بيشتون زدم اميدوارم خوب بشه شايدباورتون نشه خدا شما رو به من معرفي كرد ماجراش مفصله .قبل عيداومدم بيشتون نوبت زدم از خرم آباد اومده بودم شايد دليلش اينه كه هركسي ميخواد بشيمونم كنه يا ميگه دكترو عوض كن قبولنميكنم .خسته نباشيد

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیمطالب و مقالاتسوالات پزشکیفیلم های آموزشیبرنامه هفتگیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرگالری تصاویر جراحیفعالیت ها